PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY

termoizolacja

SFEROLIT®
sektor zbrojeniowy

Nanoizolacja, cienkowarstwowa powłoka termoizolacyjna o konsystencji emulsji wodnej o szerokim zastosowaniu w sektorze zbrojeniowym: marynarka wojenna, wojskowe zakłady lotnicze, zakłady pancerne zmechanizowane, odzież wojskowa. Powłoka SFEROLIT® aplikowana w systemie z podkładem antykorozyjnym APM PRIMER o klasie antykorozyjności C5 i powłoką SFEROLIT® oraz epoksydą wodną wysokotemperaturową w kolorze maskującym, zapewnia skuteczną ochronę  termiczną, a także ochronę przed gwałtownymi zmianami temperatur (kondensatem). Ultralekka powłoka o objętości podobnej do powietrza atmosferycznego (znikome obciążenie konstrukcji). Termiczne zakrzywienie obrazu podczerwieni, utrudnia w identyfikacji obiektu (zaniża temperatury). Wodoodporna powłoka o wysokiej odporności na ścieranie. Redukcja temperatur do 70%. Grubość aplikowanych powłok: od 0,5mm do 5mm DFT (suchej powłoki). Grubość powłok zależna jest od ilości aplikowanych warstw.

pojazdy bojowe, taktyczne

hełmy, namioty

okręty wojenne i podwodne

bunkry, koszary, hangary

zbiorniki na paliwa

anteny nadawcze, antyradary

Produkty dla sektora zbrojeniowego

Rekomendowane typy SFEROLIT® uzależnione są od rodzaju powierzchni do aplikacji, warunków otaczających, klimatu, stężenia oparów i przede wszystkim temperatur eksploatacji.

temperatury eksploatacji
-40⁰C +600⁰C

OCHRONA PRZED GWAŁTOWNYMI ZMIANAMI TEMPERATUR

Technologia SFEROLIT® izoluje termicznie w temperaturach eksploatacji od -40⁰C do +600⁰C, a przy grubości od 0,5 mm do 5mm skutecznie chroni przed niskimi jak i wysokimi temperaturami (odpowiednik do kilkunastu centymetrów wełny skalnej). Eliminuje kondensat, a przy wysokich temperaturach chroni skutecznie od poparzeń.

ZAKRZYWIANIE OBRAZU PODCZERWIENI

Technologia SFEROLIT® to nie tylko powłoka termoizolacyjna chroniąca od wysokich jak i niskich temperatur ale także bardzo ważnym, jak nie najważniejszym punktem, jest bezpieczeństwo żołnierzy oraz pojazdów w tym również budynków wojskowych. Prawidłowe zastosowanie SFEROLIT® zakrzywia obraz podczerwieni, utrudniając identyfikację przez kamery termowizyjne oraz czujniki w pociskach z czujnikami podczerwieni.

ABSORPCJA WIBRACJI I DŹWIĘKÓW

SFEROLIT® swoimi właściwościami absorbuje wibracje i dźwięki, dając tępy i głuchy odgłos. Również jest to pożądana właściwość w szczególności podczas działań operacyjnych, zwiadowczych, czy taktycznych. Pokrycie wojskowych środków transportu (woda, ląd, powietrze) wycisza wnętrza pojazdów oraz eliminuje metaliczny pogłos np. spadających narzędzi w kadłubie okrętu. Poprawia również komfort użytkowania.

20230905_1054450-scaledII
20230905_161812
okręt X
odrzutowiec X

Rekomendacja

Transport morski - Navy India

Nasza technologia cienkowarstwowych powłok termoizolacyjnych oraz innych naszych nowych podkładowych powłok antykorozyjnych, zostały zaimplementowane w Indyjskiej Marynarce Wojennej (NAVY INDIA). Poprawa efektywności energetycznej urządzeń, eliminacja kondensatu, ochrona przed korozją, solą morską.

Rekomendacja

Partnerzy w sektorze zbrojeniowym

„POLAND DEFENCE SP. Z O. O.” to autoryzowany dystrybutor technologii SFEROLIT® w sektorze militarnym z wyłącznością działania na całym świecie.
Kontakt: info@polanddefence.pl

Podmiot „R&D AGRO-DEFENCE SP. Z O. O.” przeprowadza analizy, testy, badania w sektorze militarnym dla wybranych klientów w tym sektorze w celu zapewnienia bezpieczeństwa taktycznego i operacyjnego.

Verified by MonsterInsights