SEKTOR BUDOWLANY

termoizolacja

SFEROLIT®
sektor budowlany

Nanoizolacja, cienkowarstwowa powłoka termoizolacyjna o konsystencji emulsji wodnej o szerokim zastosowaniu w budownictwie: mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, komercyjnym, przemysłowym, użyteczności publicznej, jak i w rolnictwie oraz ochronie zdrowia. Powierzchnia przed aplikacją powinna być czysta i sucha. Powierzchnia musi być zagruntowana preparatami głęboko penetrującymi. Na powłokę SFEROLIT® można aplikować cienkowarstwowe tynki elewacyjne, farby elewacyjne, farby akrylowe. SFEROLIT® zapewnia skuteczną ochronę nie tylko termiczną ale także ochronę przed kondensatem. Pokryta farbami powłoka SFEROLIT® zapewnia bezpieczeństwo przed UV jak i zwiększeniem efektywności energetycznej budynku do 50%. Pokrytą powłokę SFEROLIT® farbami elewacyjnymi, można myć ciśnieniowo. Grubość aplikowanych powłok: od 0,5mm do 5mm DFT (suchej powłoki). Grubość powłok zależna jest od ilości aplikowanych warstw.

elewacje, dachy, fundamenty, wieńce, stropy, poddasza

instalacje HVAC, szyby i kanały wentylacyjne

sufity, ściany, posadzki, wieńce, sztukateria

glify okienne i drzwiowe, balkony, tarasy

posadzki pod gresy, epoksydę, panele, wykładziny, marmury

garaże podziemne, piwnice, bunkry, korytarze

Produkty dla sektora budowlanego

Rekomendowane typy SFEROLIT® uzależnione są od rodzaju powierzchni do aplikacji, warunków otaczających, klimatu, stężenia oparów i przede wszystkim temperatur eksploatacji.

temperatury eksploatacji
-50⁰C +150⁰C

temperatury eksploatacji
-60⁰C +120⁰C

Zapobieganie mikropęknięniom

SFEROLIT® jest powłoką elastyczną, wydłużenie do 600% przez co znakomicie nadaje się na powierzchnie, które mają mikropęknięcia na ścianach, sufitach i je eliminuje. Jeżeli ściany bądź sufity mają bardzo dużo mikropęknięć, można dodatkowo zastosować dodatkową warstwę włókniny z włókna szklanego i zamalować powłoką SFEROLIT®. W ten sposób powierzchnia zabezpieczona jest przed mikropęknięciami na długie lata.

Paroprzepuszczalność klasa średnia

SFEROLIT® posiada klasę średnią paroprzepuszcalności. Chroni przegrody budowlane od wody i wilgoci oraz kondensatu. Jest powłoką oddychającą, nie przepuszcza do środka wilgoci a dodatkowo oddaje wilgoć z wnętrza przegrody budowlanej.

Klasyfikacja ogniowa Bs1d0

SFEROLIT® zgodnie ze swoją klasyfikacją ogniową może być stosowany wewnątrz pomieszczeń, w obiektach wielorodzinnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i biurowych w drogach ewakuacyjnych, garażach podziemnych i na klatach schodowych. Powłoka termoizolacyjna jest ekologiczna i nie wydziela żadnych toksycznych gazów, ani dymu.

Eliminuje 100% mostków termicznych

SFEROLIT® jest elastyczną, trwałą i jednolitą powłoką, która swoimi właściwościami eliminuje 100% mostków termicznych. Cienkowarstwowa powłoka termoizolacyjna może być stosowana jako jedyna termoizolacja na budynku oraz idealnie sprawdza się jako uzupełnienie na istniejącej już tradycyjnej i otynkowanej termoizolacji np. wełna mineralna lub styropian. SFEROLIT® poprawia efektywność energetyczną budynku.

Termoizolacyjna nanoizolacja zwiększa kubaturę budynku

SFEROLIT® jest cienkowarstwową powłoką termoizolacyjną, która swoimi właściwościami przy grubości kilku mm zastępuje do kilkunastu cm wełny skalnej. Zastosowanie termoizolacji SFEROLIT® wewnątrz pomieszczeń zwiększa kubaturę budynku. Jest to bardzo istotne w przypadku inwestycji deweloperskich. W przypadku modernizacji istniejącego budownictwa, można zyskać na wysokości pomieszczeń lub na szerokości pomieszczeń.

Efektywność energetyczna budynku

SFEROLIT® posiada ponadprzeciętne parametry termoizolacji, m.in. przewodność cieplna wynosi λ 0,0012 W/mk, współczynnik przenikania ciepła 1,29 – 2,2 W/m²·K, TSR % 89,43, emisyjność 0,98, SRI 114 oraz eliminuje 100% mostków termicznych. Taki produkt o grubości kilku mm potrafi zastąpić do kilkunastu cm wełny skalnej, a efekt jest znacznie lepszy. Budynek nie tylko ma zwiększoną efektywność energetyczną ale także podnosi klasę energetyczności budynku podczas audytu energetycznego, a finalnie zwiększa cenę nieruchomości i staje się atrakcyjniejsza rynkowo.

Rekomendacja

Przykładowe realizacje

Wykorzystanie powłoki SFEROLIT® jako materiału termoizolacyjnego na zewnątrz budynku izolując stropy (grubość warstwy izolacyjnej wyniosła do 3 mm – mokrej warstwy). Aplikacja zapewniła wysoką jakość i szybki termin realizacji usługi. Obiekt mieszkalny.

Wykorzystanie powłoki SFEROLIT® jako materiału termoizolacyjnego wewnątrz budynku izolując ściany (grubość warstwy izolacyjnej wyniosła do 3 mm – mokrej warstwy). Aplikacja zapewniła wysoką jakość i szybki termin realizacji usługi. Obiekt sakralny w Częstochowie, 900m od Jasnej Góry.

Wykorzystanie powłoki SFEROLIT® jako materiału termoizolacyjnego wewnątrz budynku izolując ściany, stropy drewniane (grubość warstwy izolacyjnej wyniosła do 3 mm – mokrej warstwy). Aplikacja zapewniła wysoką jakość i szybki termin realizacji usługi. Obiekt zabytkowy, hotelowy w Klukach koło Bełchatowa.

Ministerstwo Klimatu, Departament Energii Jądrowej opisuje na rządowym portalu GOV.PL naszą referencyjną inwestycję – termomodernizacja wykonana w miejscowości Prypeć, Elektrownia Jądrowa w Czarnobylu na Ukrainie. Technologia SFEROLIT® przeszła najbardziej restrykcyjne testy i analizy przed realizacją inwestycji przez konsorcjum na czele której była korporacja francuska VICI CONSTRUCTION.

Wykorzystanie powłoki SFEROLIT® jako materiału termoizolacyjnego wewnątrz budynku izolując ściany konstrukcyjne (grubość warstwy izolacyjnej wyniosła do 3 mm – mokrej warstwy). Aplikacja zapewniła wysoką jakość i szybki termin realizacji usługi. Obiekt biurowy siedziby zarządu Stoczni Gdańskiej.

Verified by MonsterInsights